Darmowe Doradca Edukacyjno-zawodowy Poznań

Data publikacji: Kwiecień 15, 2018
  • Miejsce: Poznań, Wielkopolskie, Poland

⭕ Opis stanowiska: - udział w opracowaniu i realizacji naboru uczestników/uczestniczek do projektu, w szczególności wśród osób, które zmagały się z chorobą przewlekłą, opieką nad osobą zależną; - prowadzenie rozmów diagnostycznych z kandydatami/-kami na uczestników/uczestniczki projektu; - wydanie opinii, dotyczącej zakwalifikowania kandydata do udziału w projekcie; - sporządzanie protokołu z przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej; - prowadzenie doradztwa indywidualnego i grupowego z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego; - organizacja i prowadzenie warsztatów nt. rynku pracy, metod aktywnego poszukiwania pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (przygotowywanie konspektów zajęć i materiałów); - diagnoza stanu wejściowego, identyfikacja potrzeb, określenie stopnia oddalenia od rynku pracy, diagnoza preferencji; - określenie indywidualnej ścieżki zawodowej, w tym dobór szkoleń zawodowych; - wsparcie w opracowaniu i realizacji Indywidualnego Planu Rozwoju, - tworzenie profili kandydatów; - wsparcie w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej; - dobór miejsc do realizacji stażu, pracy; - pośrednictwo pracy; - prowadzenie i odpowiedzialność za dokumentację merytoryczną związaną z realizacją zadań. Kandydat/-ka powinien/powinna posiadać: - odpowiednie wykształcenie kierunkowe lub ukończone kursy i szkolenia; - doświadczenie w pracy z osobami wymagającymi włączenia społeczno-zawodowego; - wiedzę, doświadczenie i umiejętność kierowania procesami grupowymi; - doświadczenie pracy przy projektach dofinansowanych ze środków UE; - umiejętności indywidualnego wspierania osób w sytuacjach problemowych (indywidualnych i grupowych); - umiejętności rozwijania kompetencji osobistych (inteligencja emocjonalna, empatia, samoświadomość) i interpersonalnych (współpraca, podejmowanie decyzji, komunikowanie się, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych itp.); - umiejętności związane z obsługą komputera i Internetu; - licencje i/lub uprawnienia do stosowania testów, w tym m.in. testu Achtnicha, testu Belbina; - dobrą organizację i motywację do pracy. Termin rozpoczęcia pracy: od zaraz (tj. po zakończeniu okresu rekrutacyjnego), Wymiar etatu: 1 etat (istnieje możliwość pracy w niższym wymiarze, jednak nie niższym aniżeli 1/2 etatu) OFERUJEMY: - możliwość uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach realizowanych przez organizację, - stanowisko pracy w biurze Fundacji (Poznań), - współpracę z organizacją o uznanej pozycji w środowisku organizacji pozarządowych, społecznych agencji zatrudnienia oraz instytucji szkoleniowych. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: quot;Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)quot;

⭕ 788768039

Podziel się

Komentarze

    Skomentuj (spam oraz obraźliwe wiadomości zostaną usunięte)